Петък, 30 Сеп 2022

„Локомотив” изригна в Габрово и върна надеждите с победа 3:1

01.11.2020 16:48

Горнооряховският „Локомотив” спечели гостуването си на „Янтра” в Габрово. Дербито на Централна България всъщност е и пряк сблъсък между опашкарите във Втора лига. Двата отбора бяха на предпоследно място във временното класиране с 4 точки.

„Локомотивци”, които вече няколко мача играят почти без резерви, този път стигнаха до победата. Тя ще се води единствена в актива им, тъй като първият успех срещу „Витоша” (Бистрица) бе анулиран, след като „тигрите” се отказаха. Така стратегията на Георги Иванов - Геша вече дава плодове и отборът му набира самочувствие. Балансът на Геша е две победи и две равенства, независимо от това, че победата над "тигрите" няма да се зачита за класирането.

Владислав Мирчев изведе "железничарите" напред с гол в 13-та минута. Пак той удвои в 32-та, а Джунейт Яшар направи 0:3 малко след подновяване на играта след почивката. Домакините успяха да върнат един гол в ответната атака, но нямаха сили да обърнат резултата.

„Янтра” – „Локомотив” 1:3

0:1 Мирчев (13)

0:2 Мирчев (32)