Понеделник, 26 Сеп 2022

Осем медала спечелиха състезатели на ТК „Хемус” от осмото издание на „Купа София”

01.11.2020 09:00

Два златни, два сребърни и четири бронзови медали спечелиха състезателите на ТК „Хемус” от турнира по таекуондо „Купа София”. Състезанието се организира традиционно в навечерието на Деня на народните будители и на 31 октомври 2020 г. беше осмото му издание. Проведе се без публика в залата на Национална спортна академия „Васил Левски" - София. Около 250 състезатели от България, Молдова, Северна Македония и Франция се впуснаха в битка за медалите. Отборни шампиони станаха „Кондор 2000”, следвани от „Рамус” и „Барин”. Турнирът даде нов импулс в състезателния живот на федерацията и е последна проверка преди квалификациите за определяне на национален състав за предстоящите европейски първенства.

ТК „Хемус" участва в турнира с 12 състезатели в двата класа на таекуондо - А и Б. В първата част на деня се съревноваваха състезателите в „Б” клас. С медали се окичиха във възраст Деца Богомил Иванов - 3-то място, Михаил Качаунов -3-то място, Божидар Стоянов - 2-ро място, Борислав Михнев - 3-то място.

След тях бяха разпределени и медалите в клас А. За „Хемус” медали завоюваха Димитър Лонгинов - 3-то място във възраст Кадети; Никола Колев - 2-ро място - кадети. Денис Ирибаджаков - 1-во масто - деца; Йордан Добрев - 1-во място - юноши. Ръководител и старши треньор беше Румен Димитров - 5 дан и асистент Йордан Добрев - 3 дан таекуондо.