Сряда, 28 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

„Етър” елиминира „Созопол” с 4:2 след дузпи

23.10.2020 06:09

„Етър” продължава напред в турнира за Купата на България, като успя да елиминира като гост втородивизионния „Созопол”, но чак след изпълненията на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 0:0, като при ударите от бялата точка вратарят Христо Иванов спаси две и лично отбеляза решаващата дузпа за крайното 4:2.
Мачът започна равностойно с игра предимно в центъра. Първата възможност за етърци дойде в 24-ата минута - Кольо Станев центрира отдясно, вратарят изпуска топката, но Преслав Боруков отблизо стреля над гредата. „Виолетовите” наложиха превес и до почивката имаха още едно чисто положение – Иван Михайлов излезе сам срещу вратаря, но вместо да стреля, реши да подава.
Минута преди края на полувремето испанецът Пако Пуертас се контузи и след паузата бе заменен от Пламен Крачунов, а Милчо Ангелов влезе на мястото на Боруков. В 52-ата минута Свилен Щерев отправи хубав удар, но топката мина до гредата. До края на редовното време Петко Петков направи още три смени, но етърци така и не застрашиха вратата на домакините. В 85-ата минута „Созопол” имаше най-големия си шанс, но топката срещна гредата на Христо Иванов.
Така след 0:0 се стигна до две продължения по 15 минути. В първото „Етър” пропусна още една чудесна възможност да реши нещата – Дани Пехливанов излезе съвсем сам срещу вратаря, но не успя да реализира. Второто отново не донесе голове и се стигна до изпълнения на дузпи.
Вратарят Христо Иванов бе героят за етърци при наказателните удари. Той спаси две дузпи на домакините, докато „виолетовите” бяха точни, и лично реализира четвъртата дузпа за крайното 4:2 за „Етър”, който отива на осминафиналите.
“Етър”: Христо Иванов, Кольо Станев, Георги Купенов, Пако Пуертас (46 Пламен Крачунов), Марк Едур (62 Мариян Иванов), Стелиян Добрев (62 Дани Пехливанов), Яни Пехливанов, Свилен Щерев, Иван Михайлов (80 Алдаир Ферейра), Валентин Йосков, Преслав Боруков (46 Милчо Ангелов).