Сряда, 28 Сеп 2022

Давид Добрев спечели първия медал от Държавно по бокс при мъжете за „Локомотив”

18.10.2020 20:10
Давид Добрев спечели първия  медал от Държавно по бокс при мъжете за „Локомотив”

Исторически първи медал при мъжете спечели за Боксов клуб „Локомотив” 19-годишният горнооряховски боксьор Давид Добрев.

На приключилото в Пловдив Държавно лично и отборно първенство за мъже по бокс Давид Добрев завърши на трето място и спечели бронзов медал в категория до 81 кг. В категорията се конкурираха 15 състезатели, включително и национали. До полуфинал Давид Добрев стигна след две победи на осмина и четвъртфиналите, като отстрани съответно Атанас Шяйтанов от „Спартак” Пловдив и Мартин Петьов от „Лаута” Пловдив. Последва загуба от Мохамед Юсеф, която го лиши от възможността да се бие за златото. Бронзовият медал обаче е първи за мъжкия бокс на горнооряховския „Локомотив”, който е сред най-младите клубове, развиващи този спорт.