Сряда, 28 Сеп 2022

Спорт

Кольо Станев титуляр за България U19

14.10.2020 15:18

Халфът на „Етър” Кольо Станев излезе като титуляр и игра пълни 90 минути за националния отбор на България до 19 години в контрола срещу Турция. Мачът се игра в Анталия и завърши с минималното 1:0 за домакините, информира официалният клубен сайт etarvt.bg. Възпитаниците на Ангел Стойков могат да съжаляват, че не се поздравиха поне с равенство, след като през второто полувреме пропуснаха многобройни положения пред вратата на домакините.
Единственото попадение в мача реализира Мухамет Арсланташ в 50-тата минута. Десетина минути по-късно влезлият като резерва Денислав Ангелов пропусна от близко разстояние най-чистото положение за българския тим. В края на двубоя България нямаше шанс да реализира още няколко добри възможности за попадение.
В първата проверка между двата тима обаче българите спечелиха с 2:1 след попадения на Мартин Петков и Марин Петков и почетен гол на турците в края на 7-минутното добавено време.
Двубоите с Турция бяха генерална репетиция за България U19 преди участието в Елитния квалификационен кръг за европейско първенство през ноември, където нашият тим е в една група заедно с отборите на Испания, Белгия и Северна Македония.
Съставът на България U19: 12. Светослав Вуцов, 2. Александър Ганчев, 20. Емил Колев (45 – 9. Мартин Петков), 18. Димитър Стоянов (45 – 11. Димитър Тонев), 16. Станислав Работов, 13. Кольо Станев, 7. Кирил Киров (54 – 5. Йоан Бауренски), 8. Александър Тодоров, 10. Павел Георгиев (64 – 14. Георги Александров), 17. Марин Петков (54 – 15. Мартин Атанасов), 22. Петър Караангелов (54 – 21. Денислав Ангелов).