Петък, 30 Сеп 2022

„Локомотив” ГО поведе в хандбалната „А” група след победа над „Левски”

10.10.2020 21:56

В мач от IV на А „РХГ“ хандбалният „Локомотив“ победи „Левски“ (Левски) като гост. Срещата в обновената спортна зала на село Българене започна равностойно. В началните минути никой от двата отбора не успя да се откъсне в резултата с повече от гол. Равенството се запази почти до края на първата част 10:10 в 23мин. В оставащото време „локомотивци” наложиха превес и поведоха с 13:10, след три бързи пробива на Любослав Димитров и Владислав Йоргов по крилата. До края гостите увеличиха преднината и се оттеглиха на почивката при резултат 11:16.

Второто полувреме започна с нови три попадения за железничарите. Разликата обезсърчи домакините, които не успяха да стигнат до обрат и доиграха срещата до крайното 28:37.

След този кръг горнооряховчани оглавиха временното класиране след три победи от три мача и по-добра голова разлика от следващите ги „Шумен-61” и „Осъм”.

Локо: Георги Маринов, Стефан Димитров, Исмет Хаджиев, Йордан Михнев, Любослав Димитров, Радослав Йорданов, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Михаел Иванов, Георги Кръстев, Николай Москов, Пресиян Стоянов.