Сряда, 28 Сеп 2022

„Локо” (Пд) се възползва от проблемите на „Етър” и спечели на „Ивайло” с 3:1

20.09.2020 21:51

„Етър” загуби домакинския си мач срещу „Локомотив” (Пд) от от 6-ия кръг на efbet Лига. Срещата на „Ивайло” завърши при резултат 3:1 за „смърфовете” и закотви „виолетовите” на последното място в групата без спечелена точка. Димитър Илиев изведе пловдивчани напред в 25-та минута, а Преслав Боруков изравни десетина минути по-късно.  В добавеното време на първата част Диниш Алмейда отново изведе гостите напред. Крайният резултат оформи Георги Минчев в 86-та минута. Червени картони пък получиха Антон Огнянов от „Етъэр”, изгонен в 79-та минута и Валентино Пулиезе от „Локо”, последвал го към съблекалните две минути по-късно.

Срещата бе под сериозна въпросителна и имаше огромна вероятност да бъде отложена, след като вчера стана ясно, че няколко играчи и служители на великотърновци са дали положителни проби за COVID-19. Поради тази причина целият отбор на „Етър” бе поставен под карантина от РЗИ - Велико Търново. Днес обаче РЗИ взе решение да освободи тима от карантина.

„Етър”: Анатоли Господинов, Георги Купенов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Милчо Ангелов, Преслав Боруков, Свилен Щерев, Яни Пехливанов, Стелиян Добрев, Антон Огнянов;

„Локомотив”: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Кристиан Илич, Момчил Цветанов, Николай Николаев, Димитър Илиев, Георги Минчев;