Сряда, 28 Сеп 2022

Спорт

„Лудогорец” победи „Етър” на „Ивайло” с два гола в последните 20 минути

29.08.2020 23:36

Отпадналият от Шампионска лига български шампион не допусна изненади на стадион „Ивайло” и взе победата, макар и с голове в последните 20 минути на мача.
Останалият без старши треньор отбор на „Етър” стоически бранеше равенството до 79-та минута, когато Кешерю разпечата вратата на домакините. В 90-та минута Чибота оформи крайното 0:2.
Така „Етър” остава без победа и дори без отбелязан гол в новия сезон на Първа лига и заема последното място във временното класиране. С трудната победа на „Ивайло” пък шампионите се изкачиха до първото място в таблицата.
ЕТЪР (3-5-2): 13. Господинов, 84. Илиев, 26. Иванов, 6. Крачунов, 24. Купенов, 11. Огнянов, 71. Пехливанов, 22. Колев, 20. Пехливанов, 16. Добрев, 99. Боруков
Старши треньор: К. Чакъров
ЛУДОГОРЕЦ (3-4-2-1): 33. Ренан, 4. Сисиньо, 21. Григоре, 30. Моци, 6. Тауата, 7. Сантана, 12. Анисе, 17. Жоржиньо, 37. Текпетей, 95. Каули, 9. Ихиньо
Старши треньор: П. Върба