Вторник, 27 Сеп 2022

Пламен Димитров добави поредното злато от Държавното по канадска борба

15.08.2020 21:19

Състезателят на „Локомотив 96” и петкратен победител в класацията за най-добър спортист на Горна Оряховица Пламен Димитров добави поредната си титла от държавен шампионат.

Най-титулуваният горнооряховски спортист спечели злато в кат 85 кг мъже с лява ръка, а утре ще спори и за медалите с дясна ръка.

В първия ден от Държавния шампионат, който се провежда в Банско, състезателите премериха сили на лява ръка и горнооряховският „Локомотив” завоюва още четири медала.

При мъжете Захари Захариев и Тодор Бонев спечелиха бронзови медали съответно в кат. 60 и 75 кг.

Захариев е със сребърен медал в същата категория при младежите. В младежката възраст, но в кат. 80 кг. бронзов медал завоюва съотборникът му Данчо Милков.

Първенството продължава със схватките с дясна ръка на 16 август.