Неделя, 09 Oct 2022

„Берое” и „Етър” завършиха 0:0 в Стара Загора

23.07.2020 09:28

Отборите на „Берое” и „Етър” завършиха 0:0 в контрола, играна в Стара Загора. Мачът бе равностоен, като и двата тима удариха по една греда и направиха по един пропуск сами срещу вратаря.
Етърци, които имаха доста кадрови проблеми, започнаха с Господинов, Я. Пехливанов, Крачунов, Ив. Михайлов, Огнянов, Добрев, Кацаров, Д. Пeхливанов, Йосков и Ангелов. След почивката влязоха още Хр. Иванов, Ив. Петков и Д. Цонев.
Първото полувреме предложи по-малко възможности. В 22-ата минута след центриране от фаул за "Етър" последва разбъркване в пеналта, но вратарят на "Берое" боксира. Три минути по-късно след центриране отдясно от фаул Кацаров с глава стреля покрай вратата. Малко след това последва разбъркване и пред Господинов след центриране отляво, но в крайна сметка вратарят улови.
Втората част донесе по-интересни моменти пред двете врати. В 47-ата минута след корнер за "Етър" и разбъркване, защитник на "Берое" изчисти със задна ножица. В ответната атака нападател на домакините излезе сам срещу Христо Иванов, но стражът с крак изби в корнер. Идентична ситуация изработи и „Етър” в 52-ата минута, когато при контра Милчо Ангелов бе изведен на скорост сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му.
В 61-ата минута Христо Иванов закова на голлинията удар от фаул от 25 метра, а малко след това „Берое” нацели и греда. Хубава контра на „болярите” с три подавания в 70-ата минута завърши с удар на Валентин Йосков от движение над напречната греда. В 77-ата минута и „болярите” нацелиха гредата - Огнянов центрира от корнер и Иван Петков с глава прати топката в десния стълб.
„Етър”: Господинов, Я. Пехливанов, Крачунов, Ив. Михайлов, Огнянов, Добрев, Кацаров, Д. Пeхливанов, Йосков, Ангелов (Хр. Иванов, Ив. Петков, Цонев).