Събота, 08 Oct 2022

„Етър” отстъпи с 1:0, завършва на 9-10 място

08.07.2020 06:21

„Етър” отстъпи с 1:0 на „Ботев” в Пловдив, като в крайна сметка изпълни основната си цел оставане в групата и финишира на 9-10 място. “Виолетовата” агитка на стадиона в Коматево изпрати играчите с плакат „Благодарим ви, момчета!”, информира официалният клубен сайт http://www.etarvt.bg.
Тимът започна без контузения Здравко Илиев, на чието място бе Кольо Станев. Още в 10-ата минута и Никола Колев се контузи и бе сменен принудително от Милчо Ангелов, който оглави атаката заедно с Тони Йорданов, а Боджадж бе върнат по-назад. „Етър” първи стигна до удар – в 12-ата минута след корнер Яни Пехливанов стреля, но вратарят улови топката на голлинията.
„Виолетовите” играха доста прибрани назад и посрещаха атаките на „Ботев”, които не водеха до нищо. При една контра в 27-ата минута Антон Огнянов центрира опасно отляво, но Ангелов бе изпреварен пред вратата.
„Канарчетата” поведоха при първия си точен удар – в 28-ата минута неориентираният Лагоа загуби топката и Антонио Вутов я прати в ъгъла на Господинов за 1:0. Милчо Ангелов бе изведен в 41-ата минута н добра позиция, но би много слабо и вратарят улови с лекота. Домакините продължиха да владеят повече топката и имаха още една възможност в края на полувремето, когато Бурбано бе изпуснат и стреля силно, но право в Господинов.
Втората част бе по-добра за „болярите”, които тръгнаха напред и потърсиха изравняване. В 57-ата минута Ангелов изскочи сам срещу вратата, но ударът му бе блокиран, а две минути след това Кацаров стреля край гредата. Атаките на етърци отвориха мача и го направиха много динамичен. В 67-ата минута Милчо Ангелов вкара гол, но той бе отменен заради засада. Тони Йорданов от фаул пък в 72-ата минута принуди вратаря да избива.
В 80-ата минута обаче Яни Пехливанов получи пресилен втори жълт и червен картон, което реши мача. Малко преди това бе изгонен наставникът на домакините Ферарио Спасов. В 86-ата минута бе отстранен и Кацаров и етърци останаха с 9 души. Въпреки това „болярите” потърсиха сили за изравняване, но стигнаха само до един рейд в пеналта на Иван Стоянов. В добавеното време Шопов отправи опасен удар, който Господинов майсторски изби в гредата и в корнер.
“Етър”: Анатоли Господинов, Кольо Станев (75 Иван Стоянов), Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Антон Огнянов, Георги Купенов, Божидар Кацаров, Никола Колев (10 Милчо Ангелов), Педро Лагоа (46 Стелиян Добрев), Флорент Боджадж (89 Тони Иванов), Тонислав Йорданов.