Сряда, 05 Oct 2022

“Етър” спечели с 1:0 над “Витоша”

03.07.2020 06:48

„Етър” грабна трите точки след победа с 1:0 над „Витоша” (Бистрица) в мач, игран при убийствена жега на стадион „Ивайло”. Единствения гол отбеляза Тонислав Йорданов още в 6-ата минута, след като се разписа от фаул. Успехът на “болярите” беше напълно заслужен, тъй като доминираха през цялата среща.
Етърци започнаха напористо и още във 2-ата минута Антон Огнянов можеше да открие. После Тони Йорданов стреля от фаул, топката тупна пред вратаря и влезе в мрежата – 1:0. Милчо Ангелов стреля диагонално до гредата, а в 16-ата минута остър удар на Н. Колев от дъгата мина до левия стълб.
Първият изстрел към вратата на „Етър” дойде в 23-ата минута на Четин Садула, но топката мина над гредата. След това Тони Йорданов се справи с Богомил Дяков и отправи шут, при който топката профуча покрай лявата греда. До почивката и двата тима имаха по още една възможност – първо Садула центрира остро, но Христо Иванов улови, а после Кольо Станев отправи хубав параболичен удар над гредата.
Две принудителни смени направиха етърци – Станев бе влязъл на мястото на Здр. Илиев, а после Лагоа замени контузения Кацаров.
През втората част заради жегата и умората положения нямаше чак до 80-ата минута, когато пак пред вратите стана още по-горещо. След корнер Милчо Ангелов с глава стреля опасно до гредата, а още в следващата атака далечен удар на Лагоа бе избит от вратаря. В 83-ата минута Никола Колев от трудно положение стреля край вратата.
Две опасности създадоха гостите – в 84-ата минута удар на Кабов бе уловен от вратаря, а в 89-ата минута Христо Иванов с крак спаси шут на Запро Динев.
В добавеното време пък удар на Фло Боджадж бе уловен от вратаря и това бе всичко в мача, завършил 1:0.
„Етър”: Христо Иванов, Антон Огнянов, Божидар Кацаров (51 Педро Лагоа), Яни Пехливанов, Георги Купенов, Здравко Илиев (36 Кольо Станев), Иван Скерлев, Никола Колев, Тонислав Йорданов (93 Дино Мартинович), Флорент Боджадж, Милчо Ангелов (93 Иван Стоянов).