Вторник, 27 Сеп 2022

“Етър” с ценно 2:2 във Варна

27.06.2020 08:05

„Етър” направи реми 2:2 като гост на „Черно море” в мач, в който можеше и да спечели. Точката обаче също е много ценна за „болярите”, които надминаха за момента „Царско село” и ще чакат негова грешна стъпка срещу „Витоша” или „Черно море”. При загуба етърци щяха да загубят шансовете си за 7-10 място, информира https://etarvt.bg/.
Флорент Боджадж и Милчо Ангелов с головете си обърнаха мача след почивката и с малко повече късмет „виолетова” можеше да бъде и победата.
Първото полувреме не предложи много емоции и повтори сценария от предишния мач – с първия си и единствен удар към вратата съперникът поведе. В 26-ата минута Мукаси с изненадващ удар в долния десен ъгъл на Христо Иванов вкара за 1:0. „Етър” имаше своя шанс в 31-ата минута, когато Тони Йорданов бе изведен отляво, но бе изпреварен от вратаря.
Втората част бе много динамична и донесе много възможности пред двете врати. „Болярите” започнаха амбицирано и в 48-ата минута двойно подаване между Яни Пехливанов и Милчо Ангелов изведе първия на голова позиция, но вратарят спаси. Удар на „моряците” пък бе избит от Купенов пред голлинията.
После дойдоха зашеметяващите „болярски” минути. В 51-ата след атака отляво на Огнянов топката бе избита с глава и попадна у Фло Боджадж, който с удар от въздуха изравни – 1:1. Само след три минути Здравко Илиев центрира отдясно и Милчо Ангелов с чудесен удар вкара за 1:2!
„Етър” можеше да реши всичко и с трети гол. В 57-ата минута Здравко Илиев стреля, но вратарят извади в корнер. Пет минути по-късно обаче след центриране отдясно на Попов Исмаил Иса с глава успя да изравни, след като топката срещна и гредата. Нов удар на Иса бе уловен от Христо Иванов, а до края етърци на два пъти можеха пак да поведат. Първо Дино Мартинович стреля вляво от гредата, а в 82-ата минута пак Огнянов намери пред вратата Тони Йорданов, чийто удар бе спасен от вратаря Дичевски.
“Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Георги Купенов, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Никола Колев, Флорент Боджадж (64 Дино Мартинович), Милчо Ангелов (75 Тони Иванов), Тонислав Йорданов (92 Педро Лагоа).