Събота, 01 Oct 2022

„Етър“ допусна поражение от „Черно море“

31.05.2020 09:24
„Етър“ допусна поражение от „Черно море“ chernomorepfc.bg chernomorepfc.bg

„Етър” загуби с 2:0 като гост на „Черно море” втората си контрола от подготовката преди подновяването на първенството. Домакините имаха териториален превес и отбелязаха по един гол през двете полувремена.

Първата възможност бе в 7-ата минута, когато Мартин Минчев получи топката в наказателното поле и стреля, но встрани от вратата. „Моряците” поведоха в 29-ата минута – Илиан Илиев продължи с глава центриране отдясно, топката попада в Родриго, който финтира бранител и с десния крак я прати в далечния ъгъл за 1:0.

В 37-ата минута Минчев направи добър пробив през центъра, но бе затворен пред наказателното поле и върна към Патрик Андраде, който отправи бомбен удар, но над вратата.

„Етър” отправи първия си точен удар в края на полувремето – Милчо Ангелов получи топката пред наказателното поле, поведе и стреля, но право в ръцете на Миодраг Митрович.

На почивката Петко Петков направи 4 смени, като в игра влязоха Христо Иванов, Кольо Станев, Педро Лагоа и Ерол Дост. Домакините продължиха по-често да атакуват и в 53-ата минута Матиас Курьор бе изведен  под ъгъл очи в очи с вратаря на гостите от Илиан Илиев – младши и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от страничната греда. После Илиан Илиев пусна в игра изцяло нов състав, а за етърци до края влязоха още Иван Стоянов, Тони Иванов, Иван Петков, Димитър Цонев и Димитър Байдаков.

Втора възможност имаха „болярите” в 83-ата минута, когато Иван Стоянов стреля в очертанията на вратата, но вратарят на домакините улови. Малко след това Денислав Ангелов от домакините центрира отдясно и Исмаил Иса с шпагат стреля, но топката срещна тялото на плонжиралия страж Христо Иванов. Минута преди края обаче Петър Вуцов стреля от границата на наказателното поле, Христо Иванов успя да избие, но Велислав Василев довкара топката за крайното 2:0.

„Етър”: Анатолий Господинов (46 Христо Иванов), Здравко Илиев (46 Кольо Станев), Стелиян Добрев (46 Ерол Дост), Георги Купенов (62 Тони Иванов), Иван Скерлев (46 Педро Лагоа), Никола Колев (72 Иван Петков), Яни Пехливанов (73 Димитър Цонев), Антон Огнянов, Милчо Ангелов (84 Димитър Байдаков), Божидар Кацаров, Тонислав Йорданов (62 Иван Стоянов).