Вторник, 16 Мар 2021

Купата на България замина за Бургас, „Раховец” е втори, „Локо” – трети

08.03.2020 14:11

Два горнооряховски отбора са с медали от финалите за Купа „България” при 16-годишните хандбалисти, победители станаха момчетата от „Албатрос” (Бс).

В продължение на два дни спортна зала „Никола Петров” беше домакин на финалния турнир за Купа „България” по хандбал при юношите ст. възраст М-16. До финала достигнаха отборите на „Албатрос”, „Шумен” и двата горнооряховски тима – „Раховец” и „Локомотив”. В първия ден „Раховец” спечели двете си срещи, побеждавайки „Шумен” и градския съперник „Локо”. С две победи бяха и момчетата на „Албатрос”.

Така срещите от втория ден се оказаха директни финали за третото и първото място. В спора с „Шумен” за бронзовите медали момчетата на „Локомотив” успяха да се наложат с 25:22.

За първото място излязоха „Албатрос” и „Раховец”. Бургазлии поведоха още в началото и през целия мач поддържаха комфортна преднина. Те спечелиха мача с 31:21 и направиха осмомартенски подарък на своята треньорка, връчвайки й купата.

В идеалната седмица на турнира бяха избрани Любен Иванов („Локомотив” ГО), Виктор Каников („Шумен”), Михаил Стоянов („Раховец” ГО), Кристиян Йорданов („Локомотив” ГО), Кристиян Атдонов („Албатрос” Бс), Александър Мъглов („Раховец”) и Димо Георгиев („Албатрос”).

Призът за най-добър вратар на турнира бе за Петър Патарински от „Раховец”. За най-полезен състезател бе обявен Марио Марев от „Албатрос”, а за най-добър защитник Самуил Стоянов от „Раховец”. Голмайстор на турнира с 29 попадения стана Андрей Жечев от „Шумен”.

Всички отбори получиха и сладки награди от спонсорите на турнира „Ден и нощ”.

Турнирът бе използван като обучителен семинар за международни съдии и четири млади съдийки защитиха сертификати, ръководейки срещите. Те също получиха награди от домакините.

За сребърните медалисти от „Раховец” играха Петър Патарински, Кристиян Славков, Светослав Иванов, Михаил Стоянов, Самуил Стоянов, Александър Мъглов, Дойчин Мъглов, Калоян Янков, Стефан Янков, Ивайло Ралчев, Николай Добрев, Кристиян Йорданов, Александър Атанасов, Александър Любенов. Треньор на момчетата е Емил Иванов.

В отбора на „Локомотив”, воден от Йордан Димитров, бяха Любен Иванов, Габриел Маринов, Кристиян Йорданов, Стефан Георгиев, Валентин Николов, Ивайло Димитров, Златомир Колев, Ванислав Коев, Петър Петров, Стоян Димов и Валентин Василев.

Получи се турнир на високо спортно-техническо ниво. Въпреки проблемите с грипа и усложнената обстановка в страната, момчетата показаха най-доброто на което са способни и което са ги научили треньорите им. „Албатрос” се открояват над останалите, но аз съм доволен, че нашите играха открито и се получи добър мач, показващ красотата на нашата игра, коментира Пламен Панев - президент на ХК „Раховец 2008”, който е организатор на турнира.