Вторник, 04 Oct 2022

„Етър” постигна една от най-големите си победи в елита

02.03.2020 20:30

„Етър” постигна една от най-големите си победи като гост в елита, като разгроми с 2:6 „Витоша” (Бистрица). Шест различни футболисти отбелязаха головете, а изключителната ефективност бе 6 гола от 7 точни удара, пише www.etarvt.bg. .
Още в 7-ата минута Станоев центрира отляво от фаул и Ангелов стреля, но ударът му бе блокиран. Само за пет минути – между 10-ата и 15-ата „болярите” направиха нещо незапомнено – нанизаха три поредни гола в мрежата на домакините.
Първо след ново центриране на Станоев отляво Пехливанов върна към Сашо Дюлгеров, който със силен удар откри резултата – 0:1. Само след секунди Антон Огнянов проби на скорост отляво и центрира, а Милчо Ангелов удвои резултата. Шеметните атаки не спряха – в 15-ата минута пък Ангелов центрира пак отляво и Яни Пехливанов насочи топката в мрежата за 0:3.
После „Витоша” пренесе играта в половината на гостите, но единственото, до което стигна, бе дузпа, която Кристиян Кочилов превърна в почетен гол – 1:3. В 37-ата минута Станоев от фаул от границата на пеналта отляво пробва неуспешно директен удар. И това обаче не бе всичко за полувремето – в 41-ата минута Христо Иванов изпрати топката в отсрещното наказателно поле и с великолепен удар от въздуха Флорент Боджадж препарира Християн Василев за 1:4.
Втората част започна с по една чудесна намеса на вратарите. Още в 46-ата минута удар на влезлия току-що Иван Стоянов бе спасен от Василев, а пред отсрещната врата далечен силен удар на Атанас Кабов бе изваден от Христо Иванов в корнер. В 58-ата минута етърци претендираха за дузпа за игра с ръка в пеналта, но сигнал не последва и при бързата контра след удар на Кабов Илия Димитров с добавка вкара за 2:4.
До края на мача етърци буквално летяха на крилете на ентусиазма. В 65-ата минута Иван Стоянов след двойно подаване с Ангелов с техничен удар вкара за 2:5. Агитката започна да скандира: „Време е за шести гол!” и това стана факт. В 76-ата минута след центриране на Стоянов от фаул дебютантът Тонислав Йорданов находчиво се намеси и оформи крайното 2:6.
„Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Иван Скерлев, Красимир Станоев, Александър Дюлгеров, Яни Пехливанов (46 Иван Стоянов), Божидар Кацаров, Никола Колев, Антон Огнянов, Флорент Боджадж (82 Дино Мартинович), Милчо Ангелов (70 Тонислав Йорданов).