Събота, 01 Oct 2022

„Локо” победи студентите от НСА в София

01.03.2020 12:58

Хандбалистите на „Локо” победиха като гости НСА в мач от XVI кръг на „А” РХГ мъже.
Бърз и динамичен хандбал показаха двата отбора в спортната зала на НСА. Още с първия съдийски сигнал се заредиха атаки към двете врати. Студентите бяха по-настоятелни пред гола и поведоха с 2:0. Железничарите успяха да изравнят и да поведат с 4:5 в 13-та мин. Гостите запазиха преднината 6:7 в 22-та мин. До края на първата част са редуваха голове в двете врати. Съдийският сигнал прозвуча при равен резултат 12:12.
През втората част „локомотивци” вдигнаха оборотите. Постепенно трупаха преднина и до 45-та мин. вече водеха 15:20. При този резултат домакините не можаха да наваксат изоставането и доиграха мача до крайното 21:27. За пореден път горнооряховските ученици победиха софийските студенти.
„Дали сполетялата ни контузия предната седмица, или може би имаше леко подценяване на съперника, но не успяхме да влезем добре в мача. На почивката направихме корекции и през второто полувреме подобрихме играта. Това ни донесе и успеха”, заяви старши треньорът на „Локо” Йордан Димитров.

„Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Любослав Димитров, Преслав Митев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Николай Москов, Пресиян Стоянов, Георги Кръстев