Вторник, 27 Сеп 2022

„Етър” загуби от корейци в Анталия

30.01.2020 17:23

„Етър” загуби с 1:0 от корейския „Ансан Грийнърс” в последната си проверка в Анталия. Като титуляр за „виолетовите” игра и португалецът Педро Лагоа, а мачът бе гледан и от Красимир Балъков.

Етърци имаха няколко възможности преди почивката, като още в началото Мартинович пропусна гол, а в 14-ата минута Кацаров изведе пак Дино Мартинович, но той стреля в аут. Корейците изнесоха играта напред, но не застрашиха Хр. Иванов, а при една контра в 32-ата минута Здравко Илиев стреля, но вратарят изби. В края на полувремето пък Иван Стоянов проби и центрира отдясно, но пак Мартинович не успя да изпревари вратаря и да вкара.

В първата си сериозна атака „Ансан” обаче поведе – в 56-ата минута Ким Ванг се откъсна отдясно и с удар покрай Господинов направи 0:1.

В 63-ата минута след чудесен далечен пас Иван Петков се размина с топката и с изравняване. Това можеше да направи и Стелиян Добрев с глава, но вратарят спаси удара му. Разбъркванията пред вратата на съперника до края така и не донесоха изравняване.

„Етър”: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Дюлгеров, Станоев, Скерлев, Станев, Педро, Кацаров, Боджадж, Ив. Стоянов, Мартинович (Господинов, Т. Иванов, Петков, Купенов, Дост, Добрев).

„Ансан”: Лий Сеонг, Юн Хонин, Лий ин Сае, Лий Чан Хоон, Ким Син Рае, Чой Хее, Балеа, Ким Тае Хин, Чой Джин Ин, Ким Юн, Ким Ванг.