Събота, 08 Oct 2022

Спорт

„Локомотив” загуби от „Чардафон” на старта на пролетния полусезон

12.01.2020 20:55

Горнооряховският „Локомотив” отстъпи на габровския „Чардафон” в мач от Х кръг на „А” РХГ. Преди мача двата отбора бяха с равни точки, а през есента завършиха наравно.

Зрителите в препълнената зала „Никола Петров” се насладиха на един бърз мач изпълнен с множество единоборства. С първия съдийски сигнал се заредиха атаки към двете врати. Гостите бяха по-концентрирани и поведоха с 0:3. Домакините своевременно коригираха своите действия и изравниха 4:4 в 8-та минута. Последваха силни моменти за двамата вратари, които в продължение на 7 минути опазиха мрежите си. Тук може би Фортуна обърна гръб на горнооряховчани, които четири пъти нацелиха гредата и пропуснаха две 7-метрови отсъждания. Габровските хандбалисти се възползваха от пропуските и затвориха полувремето с преднина 8:12.
През втората част „локомотивци” вдигнаха оборотите и потърсиха обрат. По-опитните гости умело се бранеха и задържаха преднината си до края на двубоя 26:30.
Въпреки загубата феновете ентусиазирано поддържаха железничарите и изпратиха своите любимци с аплодисменти за сърцатата игра.
„Локо”: Исмет Хаджиев, Георги Маринов, Стефан Димитров, Йордан Михнев, Тодор Калчев, Любослав Димитров, Преслав Митев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Михаел Иванов, Николай Москов, Георги Кръстев, Пресиян Стоянов.