Спорт

Хандбалният „Локомотив” завърши годината с победа

21.12.2019 19:28
Хандбалният „Локомотив” завърши годината  с победа

Хандбалният „Локомотив” победи „Добруджа” в последния есенен кръг на „А” РХГ. Зрителите в препълнената зала „Никола Петров” станаха свидетели на един невероятен мач, изпълнен с мъжки единоборства и множество обрати.
В началните минути гостите успяха да поведат с 1:3. Въпреки желанието на домакините за обрат, добружанци запазиха преднината почти през цялото полувреме. „Локомотивци” не се предаваха. С бързи атаки и невероятна игра в защита успяха да изравнят 14:14 в 28-та мин. До края отбелязаха още два гола и се оттеглиха на почивката с преднина 16:14.
Втората част започна с размяна на голове и ново равенство при 17:17. „Железничарите” отново поведоха с 21:19 в 40-та мин. Равенството беше възстановено 22:22 три минути по-късно. Последваха силни моменти за гостите, които излязоха напред 23:25 в 48-та мин. Домакините веднага реагираха и изравниха 27:27 в 54-та мин. Три минути преди края отново имаше равенство 28:28. В оставащото време „локомотивци” вкараха два гола за 30:28. „Добружанци” върнаха един за 30:29, при което прозвуча финалната сирена.
Последна неистова радост на фенове и състезатели, след това в спортната зала триумфално премина влакчето на победата.
„Труден мач срещу много опитен съперник. Поздравявам момчетата за победата. Издържаха психически. Успяха на два пъти да обърнат резултата и да задържат до края. Време е за кратка почивка. Желая на всички весели Коледни празници”, заяви Йордан Димитров – ст. треньор на „Локомотив”.
„Локо”: Георги Маринов, Веселин Лазаров, Стефан Димитров, Исмаил Хаджиев, Тодор Калчев, Любослав Димитров, Радослав Йорданов, Йордан Михнев, Преслав Митев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Венцислав Георгиев, Николай Генов, Михаел Иванов, Николай Москов, Георги Кръстев, Пресиян Стоянов.