Петък, 30 Сеп 2022

„Етър” изпусна „Царско село” в самия край

07.12.2019 11:03

„Етър” изпусна крайно важна победа като гост над „Царско село”, като водеше с 2:0 до 89-ата минута, но домакините измъкнаха равенство 2:2 в играния вчера мач. „Виолетовите” оставиха много добро впечатление с играта си, а треньорът Калоян Чакъров води перфектно тактически мача, което само направи разочарованието от изпуснатата победа още по-голямо.

Изненадата бе още в стартовия състав, в който за пръв път като титуляри фигурираха Иван Скерлев и Дино Мартинович, Иван Иванов бе оставен сред резервите, а в групата попадна и Иван Петков. „Виолетовата” защита игра много организирано, без всякаква паника, а Скерлев направи много силен мач, както и Милчо Ангелов. Дино Мартинович също бе на ниво, вкара важен гол, но пропусна да реши мача при 0:2 от чиста позиция.

Още в първата минута „Етър” бе ощетен – след центриране на Скерлев Карбониери игра с ръка в наказателното поле, но реферът Железов си замълча. На тежкия заледен терен при студено време и силна мъгла „Етър” прие играта в половината си, но се бранеше организирано и търсеше ситуации за атака.

Първото полувреме очаквано не предложи много положения. Два-три далечни удара не затрудниха вратаря Христо Иванов, а най-добрата възможност за „болярите” бе в 23-ата минута, когато Мартинович центрира чудесно отдясно и Милчо Ангелов стреля, но вратарят улови.

„Етър” нанесе двоен удар в началото на втората част. В 55-ата минута Ангелов бе изведен отдясно срещу вратаря и прокара топката за 0:1. само след пет минути Светльо Ковачев центрира чудесно отляво и Дино Мартинович засече топката – 0:2! Всичко в мача можеше да се реши в 72-ата минута, когато Мартинович отново бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да реши нещата с трети гол, диагоналният му удар мина покрай гредата.

Калоян Чакъров подсили защитата с Артюнин на мястото на Мартинович и мачът вървеше към така жадуваната победа. Уви, в 89-ата минута първо се подхлъзна Ковачев, топката се отби ог Боджадж, който също се подхлъзна и Бахамбула отблизо намали на 1:2. Вместо да се приберат и да опазят резултата, етърци се втурнаха в атаки и след няколко последователни грешки на Боджадж в края на триминутното добавено време топката отляво бе центрирана и Карбониери с глава зарадва домакините – 2:2.

„Етър”: Хр. Иванов, Илиев, Дюлгеров, Скерлев, Кр. Стоянов, Пехливанов (88 Дост), Н. Колев (33 Ковачев), Ив. Стоянов, Бождадж, Мартинович (79 Артюнин), Ангелов.

Източник: Спорт ВТ