Сряда, 28 Сеп 2022

„Локо“ оглави хандбалната „Б“ група на зона „Мизия“

16.11.2019 20:11

След три победи и актив от 6 точки вторият отбор на ХК „Локомотив“ (ГО) оглави класирането в Зона „Мизия”. Спортна зала „Орловец“ в Габрово беше домакин на шест мача от първия кръг на „Б” РХГ на хандбална зона „Мизия“. По програма „железничарите” изиграха три мача. В първия победиха съгражданите от „Раховец-2008“ с 23:15 (15:9). Веднага след него изиграха втория срещу „Етър-64“. Още от началото „локомотивци” поеха инициативата и поведоха с 1:6. До края на полувремето „етърци” успяха да съкратят разликата до един гол 11:12. След почивката „болярите” продължиха със силната игра и обърнаха резултата в своя полза 14:12 в 26-та мин. Горнооряховчани възстановиха равенството 14:14 две минути по-късно. В оставащото време мачът беше гол за гол. В последната минута „Локо“ отбеляза за 21:22. Драмата в последните секунди дойде с отсъдена дузпа за „Етър-64“, която Павел Павлов спаси и донесе победата на „локомотивци”.
Изключително оспорвана се оказа и третата среща срещу домакина „Чардафон“. В равностойно първо полувреме габровските хандбалисти се оттеглиха на почивката с гол преднина 11:10. През втората част „Локомотив“ възстанови равенството в 33-та минута при 15:15 и успя да поведе 15:16 две минути по късно. Ново равенство 16:16 и отново преднина от дузпа, реализирана от Красимир Иванов, за железничарите минута преди края. До финалната сирена резултатът остана непроменен. С пълен актив от 6 т. „Локо” оглави временното класиране на „Б” РХГ на зона „Мизия“.
„Отборите са равностойни и се получиха много здрави мачове. Ние играхме две срещи една след друга. Въпреки умората момчетата играха невероятно и победиха. В двата мача направихме обрат и успяхме да задържим.Поздравявам по-младите състезатели, че издържаха психически на напрежението в тези луди мачове”, коментира Любослав Димитров от щаба на „железничарите”.
„Локо”: Павел Павлов, Любен Иванов, Красимир Иванов, Валентин Господинов, Радослав Георгиев, Кристиян Йорданов, Стелян Димов, Петър Петров, Пламен Ненков, Петьо Николов, Йордан Димитров.