Понеделник, 26 Сеп 2022

Спортисти от област Велико Търново се наредиха сред победителите в „Мисионис трейл рън"

14.11.2019 11:30
Спортисти от област Велико Търново се наредиха сред победителите в „Мисионис трейл рън\

Масово участие и призови места записаха спортисти от Великотърновска област на проведените в Търговище състезания  по ориентиране и бягане  „Мисионис трейл рън". В ориентирането при мъжете трети стана Венцислав Трифонов от Горна Оряховица.
В бягането Магдалена Борисова е първа на 5, 5 км, Павлин Димитров и Йордан Димитров  участваха на 11 км, а през изминалата седмица взеха медали от състезанието "Кениън Креек" до Русе, където се класираха на първо и трето място в дистанция 20 км. В същата дистанция Милена Савова стана шеста, а преди седмица стана втора на 20 км. В дистанция 28 км Валентин Шишков и Радостина Иванова са втори, Калин Василев - трети.
„Мисионис трейл рън" се организираха за трета поредна година от Спортен клуб по ориентиране „Вариант 5" – Търговище, и се проведоха в местността „Парка" до главния път София - Варна. Тази година се  включиха около 240 участници от цялата страна. По регламент ориентирането се проведе в 4 дължини - 50 м, 250 м, 550 м и 1 100 м, както и  бягането - 1, 5 км, 5, 5 км, 11 км и 28 км.
Трасето преминаваше през участъци от туристическия обект „Мисионис", като участниците имаха възможността да разгледат древното селище. Областният управител на Търговище Митко Стайков награди победителите в отделните дистанции.