Вторник, 16 Мар 2021

Спорт

В лудо второ полувреме „Локо” измъкна победата срещу „Струмска слава” и се залепи до лидерите

09.11.2019 16:38

„Локомотив” измъкна победата в един драматичен мач със „Струмска слава” и дели трето-четвърто място във Втора лига. Далеч напред в класирането са „Септември” и „ЦСКА 1948”, а с равен актив на трето и четвърто място в момента са двата локомотива – от София и Горна Оряховица. Софиянци обаче имат по-добри показатели, пък и са домакини на „Кариана” (Ерден) за своята среща от XV кръг утре.

След разгромната победа в миналия кръг над „Пирин” в Благоевград с 5:0 „локомотивци” като че ли излязоха пренавити за мача със „Струмска слава” и в огромното си желание да продължат победната серия не успяваха да сътворят истински опасни атаки. Иначе домакините установиха териториално предимство, но през цялото първо полувреме гол не падна, въпреки няколко изгодни ситуации около 40-та минута.

След скучноватото първо полувреме обаче дойде една лудешка втора част, в края на която отново триумфира волята на „локомотивци”. Феновете видяха пет гола и изпратиха с овации своя отбор, който не се отказа до края да гони победата. Головото шоу откри влезлият след почивката Димитър Юруков в 53-та минута. Десетина минути по-късно Хуан Калдерон възстанови равенството. Отново домакините поведоха чрез друга резерва - Калоян Стефанов, в 75-та минута. Радомирци, които се борят да се измъкнат от дъното, не се предадоха и отвърнаха с изравнителен гол в 80-та минута. Но пък и „локомотивци” нямаха намерение да изтърват трите точки и Михаил Минков за трети път изведе домакините напред. След това футболистите на „Струмска слава” вече нямаха сили за ново връщане в мача и така „Локо” записа трета поредна победа и шести мач без загуба.

„Локомотив”: Ивайло Василев, Михаил Минков, Ивайло Тодоров, Атанас Фиданин, Мартин Сандов, Жак Пехливанов, Петър Чалъков, Айкут Рамадан, Георги Колев, Кристиян Райчев, Деян Христов