Вторник, 27 Сеп 2022

Магдалена Борисова с два медала от лекоатлетически състезания

22.10.2019 09:58

По случай Празника на смилянския фасул, в събота се проведе състезание, което е част  от Световна купа по планинско бягане. Горнооряховчанката Магдалена Борисова се класира на първо място. След края на състезанието участниците получиха награди, осигурени от Община Смолян, както и право да участват в генералното класиране за купа „Родопа". Трасето, което  пробягаха спортистите, беше  с дължина 8800 м.
На следващия ден в Морската градина във Варна се проведе и състезанието "Renault Morning Run", където лекоатлетката пробяга 5 км и зае второ място. Състезанието бе организирано от Спортен клуб „Бегач", с подкрепата на  генералното спонсорство на Renault, Vivacom, Sport Pass и др. Дистанциите, на които се състезаваха лекоатлетите, бяха 5 км, 10 км и 20 км.