Вторник, 16 Мар 2021

„Локо” показа характер и измъкна победата над „Монтана” в последната минута

19.10.2019 18:04

„Локомотив” се наложи с 2:1 над третия във временното класиране „Монтана” в сравнително скучен мач, но с драматичен финал. Домакините имаха кадрови проблеми преди мача от XII кръг на Втора лига – капитанът Иво Харизанов е контузен, Мартин Петков също не е възстановен напълно, а Жак Пехливанов е наказан. Въпреки това „локомотивци” започнаха мотивирано и в 26-та минута Стивън Славков отбеляза за 1:0. До края на първото полувреме гостите бяха по-активни в нападение, без да създадат някаква запомняща се ситуация пред вратата на Василев. Най-сложно за горнооряховския вратар беше в началото на второто полувреме при едно разбъркване след наказателен удар. С колективни усилия железничарската защита запази вратата си суха.

Мачът вървеше с повече разиграване в центъра почти до края, но в последните две минути стана драма. Атанас Илиев изравни в 90-та минута, но секунди преди края на мача Деян Христов донесе победата на „Локомотив”.

След този мач „Локомотив” е временно на 9-то място с 16 точки, но и с мач повече от преките конкуренти.

„Локомотив”: Василев, Минков, Тодоров, Фиданин, Янев, Сандов, Чалъков, Славков, Колев, Райчев, Христов.