Неделя, 02 Oct 2022

ФК „Изгрев 93“ (р. 2009/ 2010) вдигна купата на международен турнир в Сандански

25.02.2019 14:20

Купа „Сандански“ от едноименния международен турнир, провеждан в Сандаски, вдигнаха възпитаниците на треньора Ангел Ангелов във ФК „Изгрев 93“ – с. Царевец.  Родените през 2009/ 2010 г. момчета станаха шампиони след 4 поредни победи.

В първия мач футболистите на „Изгрев 93“ се наложиха над миналогодишния шампион на турнира - македонският ФК „Биджо“ (Куманово) с 3:0, а през следващите два дни постигнаха  категорични победи над ФК „София спорт“ (София) с 0:4 и над ФК „Металург 2“ (Перник) с 0:8.

Финалната среща, донесла заслуженото първо място и златните медали на ФК „Изгрев 93“ бе срещу ФК „Металург 1“ и завърши с резултат 0:1 за шампионите.
Във Футбол 5 отборът на ФК „Изгрев 93“ (набор 2010/11) също се представи на много високо ниво и след 5 изключително динамични срещи се окичи със сребърни медали от международния турнир.

Достойно представяне направиха и спортистите от Футбол 9, водени от президента на клуба Милен Иванов. Те заеха почетното 5-то място, като само 1 точка не им достигна в груповата фаза, за да играят за медали.

Треньорът Ангел Ангелов изрази радостта си от отличните резултати на своите футболисти и им благодари за старателната игра, като не пропусна да благодари и на основния спонсор на отбора – Почетният гражданин на Свищов Ганчо Ламбев, чиято финансова подкрепа прави възможно участието на футболистите в национални и международни турнири.