ХК „Локомотив” е пети на Държавните финали по плажен хандбал

24.06.2018 15:49
ХК „Локомотив” е пети  на Държавните финали по плажен хандбал

Три дни плажовете на Каварна бяха арена на сблъсъци в спора за титлата по плажен хандбал при мъжете и жените. Горнооряховският „Локомотив” попадна в предварителна група „Б” заедно с отборите на ХК „АСТИ 91“ (Хасково), ХК „Шумен 98“ (Шумен), ХК „Каварна“ (Каварна) и ХК „Раховец 2008“ (Горна Оряховица).
В първия мач железничарите загубиха от „Шумен” с 1:2 части след изпълнение на дузпи. Във втората среща надиграха съгражданите от „Раховец” с 2:0.
През втория ден в мач от сутрешната програма на първенството нашите момчета загубиха от домакините с 1:2 след изпълнение на дузпи. Във втората среща отстъпиха на „АСТИ-91” с 0:2 и завършиха на четвърто място в предварителната група.
В полуфиналните серии железничарите се изправиха срещу третия от група „А” отборът на „Добруджа”. Категорична победа с 2:0 изпрати „локомотивци” в спора за 5/6 място срещу „Етър-64” (В. Търново).
Мач изпълнен с изключителен заряд и емоции завършил 1:1 части. Победителят се реши след изпълнение на дузпи. Горнооряховчани бяха по-концентрирани и спечелиха. Така с крайното 2:1 части „Локо” зае пето място.
Шампион са „АСТИ-91”, надиграли на финала „Осъм” (Ловеч). Бронзовите медали останаха за „Локомотив” (Варна), четвърти се класираха „Шумен-98”.
”Локо”: Веселин Лазаров, Георги Маринов, Стефан Димитров, Васил Боев, Владислав Йоргов, Петър Николов, Любослав Димитров, Венцислав Георгиев, Тодор Калчев и Преслав Митев.
Тодор Калчев беше избран сред осемте най-добри на турнира.
Същите момчета продължават в турнира за младежи до 19 г.