Facebook   Youtube   RSS feed

Три спорта и три училища са донесли най-големите спортни успехи за Горна Оряховица

19-06-2017 0 4590

Снимка:

Три спорта – хандбал, тенис на маса и бадминтон са били най-успешните за горнооряховските отбори, включили се в Ученически игри 2016/2017. Три училища постигат най-големите успехи, класирайки своите отбори до националните финали – ПГЕЕ „Ломоносов”, ПГЛПИ „Буров” и СУ „Вичо Грънчаров”.

Трудът на младите спортисти и тухните учители и тази година бе уважен от Общината, която организира награждаване за най-успелите. Признание за своя труд и постигнатите успехи най-младите спортисти получиха от кмета инж. Добромир Добрев, зам. кмета Йорданка Кушева, председателя на комисията по младежта и спорта към ОбС Димитър Николов и управителката на ОП „Спортни имоти и прояви” Петя Богданова.

Шест отбора тази година достигнаха до финалите на Ученически игри. Два от тях станаха и национални ученически шампиони. Хандбалистите на ПГЕЕ „М. В. Ломоносов” с учител Искра Благинова, спечелиха ученическото първенство за юноши 8 – 10 клас. Отново хандбалисти, но тези на ПГЛПИ „Ат. Буров” с учител Маринела Агаларева, станаха първи в първенството за юноши 11-12 клас.

Трето място в страната зае отборът по тенис на маса девойки 8-10 клас на СУ „Вичо Грънчаров” с учител Митко Тончев. Второ място в индивидуалното класиране зае Деря Софта.

Също на трето място са бадминтонистите на ПГЛПИ „Ат. Буров” с учител Маринела Агаларева в първенството за девойки 8-10 клас. Христомира Поповска е национален ученически шампион в тази възраст.

На осмо място в страната сред юношите 8-10 клас е отборът по бадминтон на ПГЕЕ „Ломоносов” с учител Иван Генов.

Също осми е отборът по тенис на маса от СУ „Вичо Грънчаров” при момчета 5-7 клас. Техен учител е Митко Тончев.