„Локо” срещу „Локо”: Хандбалисти и футболисти направиха спектакъл, за да помогнат на млад спортист

05-12-2018 0 2540

Снимка:

Невероятно забавно и затрогващо шоу направиха най-добрите хандбалисти и футболисти на горнооряховския „Локомотив”, за да подкрепят каузата за по-бързото лечение и възстановяване на 18-годишния Ивелин Дачев. Двата клуба обединиха усилия и сътвориха спортен празник, в който футболисти играха нелош хандбал, а хандбалисти биха на футбол. За пълната до край зала „Никола Петров” имаше и още атракции като танците на Балет „Грация”, спортни игри и томбола с награди.

Младият талант на хандбалния „Локомотив” Ивелин Дачев скъса кръстни връзки и менискус по време на мача с „Левски” и се нуждае от операция и възстановяване. Сумата, необходима за лечението, затруднява семейството на младежа и хандбалният клуб поде кампания, за да му помогне. Талисманът на клуба – Катеричока, в който се превъплъщава Георги Симеонов, посвети своята традиционна благотворителна кампания в ролята на Дядо Коледа, на Иво. Инициативата в подкрепа на Ивелин бе открита преди мача за първенството на „А” група с шампиона „Локомотив” (Варна). Варненските железничари също подкрепиха своя колега и още на този мач бяха събрани близо 1000 лева – около една трета от търсената сума.

Към усилията на хандбалния клуб да подкрепи своя играч се присъедини и футболният „Локомотив”. Беше организиран демонстративен двубой между хандбалисти и футболисти. Мачът се изигра в две полувремена по 20 минути, като първо се игра футбол, а после хандбал. Футболистите на „Локо” дойдоха на срещата с подготвено дарение за Ивелин, връчено му от капитана Красен Трифонов, който днес има рожден ден, но предпочете да празнува на терена, раздавайки се и този път за радост на публиката.

В играта се включиха президентите на двата клуба, както и част от треньорските щабове. Шефът на футболното „Локо” Георги Бижев вложи много стръв във футболното полувреме, но най-големи заслуги към отбора на футболистите той имаше по време на хандбалната част, когато застана на вратата на хандбалистите. И пусна доста голове, но пък вратарските му изяви силно забавляваха и двата отбора, както и цялата зала.

Въпросът не е толкова до сумата, която трябва да съберем за Ивелин. Ние сме тук да му окажем и емоционална подкрепа. Но най-вече да покажем на всички горнооряховски деца и спортисти, че няма да ги изоставим, ще се грижим за тях и ще ги подкрепяме, каза Георги Бижев преди да призове всички да се забавляват – на терена и на трибуните.

В крайна сметка сблъсъкъта на хандбала и футбола не отреди категоричен победител. Във футболната част, въпреки че се защитаваха повече, хандбалистите имаха късмет да победят с 2:1. В последвалото хандбално полувреме всички се отдадоха на шоуто и ефектните отигравания и в крайна сметка, най-вече заради атрактивните намеси на вратаря на хандбалистите, срещата завърши при равенство.

Колебаейки се дали да бият дузпи до определяне на победител, двата отбора решиха, че това е справедливият резултат и истинският победител трябва да е Ивелин. Между другото момчето получи шанс да влезе в игра, макар и само за половин минута, докато изпълни 7-метров наказателен удар. Появата му бе бурно аплодирана от цялата зала. Младият мъж трудно сдържаше емоциите, когато прие жеста на колегите от футболния клуб, но затова пък играчите и на двата отбора накараха всички да се усетят част от голямо събитие – голямо и като спортно присъствие, и като проява на благородство.