Facebook   Youtube   RSS feed

„Локо” с първа победа за пролетта, надви „Созопол” с 3:0

10-03-2018 0 1948

Снимка: sportal.bg

С класиката 3:0 зарадва феновете си „Локомотив” в първия дмакински мач след подновяването на първенството. Железничарите приеха един от опашкарите в групата – „Созопол” и направиха борбата му за измъкване от дъното още по-трудна. Въпреки превъзходството на домакините резултатът бе открит едва през второто полувреме. Още в първите минути след почивката Кристиян Димитров се разписа за 1:0.

Убедителната победа пък стана след два гола на Кокен Куроки в последните минути на мача. Японецът, който цяла есен чака да бъде картотекиран в „Локо”, влезе като резерва в този мач, но направи победата категорична. Той отбеляза своя първи официален гол за отбора в 85-та минута. Още в следващата атака за „Локо” Куроки отново бе на върха на атаката и отново матира вратаря на гостите за 3:0.

ФК „Локомотив” (ГО): 14 Александров, 70 Димитров, 15 С.Иванов, 6 Казаков, 2 Николов, 20 Идризов, 16 Мичев, 28 Кевин Осеи, 13 Любомиров, 11 Вачев, 18 Христов (К)

Резерви: 12 Крушарски, 8 Жеков, 66 Балъков, 77 Кокен Куроки, 93 Андреев, 24 Васев, 19 Колев

Старши треньор: Александър Димитров

ФК„Созопол”: 1 Бояджиев, 9 Пешов. 10 Радев 11 Мустафа, Кюморджиев (К) 7 Спасов, 66 Мантаров, 8 Стефанов, 16 Лефтеров, 77 Жил Лоусън, 14 Стоянов

Резерви:25 Нотев, 50 Габриел До Кармо, 83 Пенев, 99 Грозданов, 19 Димов, 22 М.Иванов, 21 Баев

Старши треньор: Румен Димов

Главен съдия: Николай Малджански (Монтана)

Асистенти: 1 Даниел Цолов (Монтана), 2 Мартин Мачев (Плевен), Четвърти съдия; Никола Петров (Ловеч)

В класирането на Втора лига вече има нов водач, след като „Несебър” поднесе изненада и се справи с досегашния лидер „Ботев” (Вр). „Царско село” обаче не сбърка при гостуването на „Струмска слава” и вече е еднолично първи. „Локомотив” (Сф) също записа победа над „Марица”.

Във временното класиране преди доизиграването на кръга и отложените от предишния два мача „Локомотив” е на 7-мо място с 29 точки.