Facebook   Youtube   RSS feed

„Локо” победи „Арда” в контрола в Мъглиж

13-10-2018 0 1953

Снимка: FK Arda

Пореден успех постигна отборът на „Локомотив”, воден от Марин Байчев и Биан Саид. Железничарите спечелиха контролата срещу „Арда” (Кърджали) с гол на Илия Карапетров в 80-та минута. Така вече пет мача „локомотивци” нямат загуба от игра, поражение претърпяха единствено от „Дунав” за купата, но след 24 дузпи.

Контролата с „Арда” запълни паузата в първенството заради мачовете на националите в Лигата на нациите. Двата отбора вече изиграха своята среща в първенството и тогава „Арда” спечели с 3:0 на свой терен при дебюта на треньора си Стойчо Стоев. Днешният мач се игра на стадиона в Мъглиж и започна с по-активна игра на кърджалийци. „Локомотив” обаче се защитаваше добре, а през второто полувреме показа и силите си в атака. В 80-та минута Карапетров, който влезе през втората част, изпълни чудесен пряк свободен удар и отбеляза единствения гол в мача, който донесе поредната победа за черно-белите.

Треньорският тандем започна с Александров, Пенев, Иванов, Николов, Калчев, Колев, Чалъков, Китов, Сандов, Кънев и Юруков. В игра влязоха всички, които са здрави в момента, включително и юношите. Извън игра останаха само Ивайло Тодоров, Тихомир Трифонов и Красен Трифонов, които имат известни здравословни проблеми.

Всички се включиха много добре, направихме перфектна проверка на силите си в момента. Щастлив съм, че треньорите доказват, че сме били прави, когато им се доверихме и им дадохме възможност да се докажат, коментира президентът Георги Бижев.