Facebook   Youtube   RSS feed

Хандбалният „Локомотив” отстъпи на шампионите в последната минута

02-12-2018 0 1535

Снимка:

Състезателите на двата „Локомотива” - от Горна Оряховица и Варна, сътвориха истински хандбален празник в последния кръг на есенния дял на мъжката „А” РХГ.

Двата отбора бяха изведени на терена от Георги Симеонов, преобразен този път не в костюма на Катеричока, а в ролята на дядо Коледа. Точно преди мача той стартира своята благотворителна кампания в подкрепа на Ивелин Дачев - състезател на „Локомотив” Горна Оряховица, който се нуждае от операция.

Феновете в препълнената зала „Николо Петров” се насладиха на един бърз мач, изпълнен с множество драматични моменти. Още с първия съдийски сигнал двата отбора се впуснаха в яка битка за всяка педя терен. Гостите започнаха по-уверено мача и поведоха с 7:11 в 15-та мин. Горнооряховските железничари отговориха с четири безответни гола, изравниха 11:11 в 19-та мин. и поведоха с 13:12. Последва размяна на голове и ново равенство 15:15 в 28-та мин. До края на първата част варненци успяха да отбележат и се оттеглиха на почивката с един гол преднина 15:16.

През второто полувреме и двата „локомотива” вдигнаха оборотите, заиграха по-динамично и с ефектни изпълнения радваха привържениците си в залата. Здрава защита и бързи голове доведоха до ново равенство 24:24 в 45-та мин. В последните 60 секунди варненските локомотивци водеха само с един гол 31:32.

За съжаление горнооряховските железничари отстъпиха в края на мача с 31:34, но зарадваха публиката с желание за победа и непримиримост.

Чест прави на локомотивците от двата отбора,че въпреки напрежението запазиха духа на феърплея и изиграха един коректен и красив мач.

„Доволен съм. Загубихме достойно. Играхме смело, но допуснахме някои грешки и в двете фази на игра. Трябва да ги изчистим преди следващите мачове в квалификациите за купа „България” при младежите и следващия мач с НСА за купата при мъжете”, коментира треньорът на горнооряховското „Локо” Йордан Димитров.

„Локомотив” ГО: В. Лазаров, Г. Маринов, Ст. Димитров, Р. Йорданов, Й. Михнев, Вл. Йоргов, В. Даскалов, Н. Генов, Е. Синигеров, П. Николов, Т. Калчев, Л. Димитров, М. Иванов, Пр. Митев играха за Ивелин Дачев.

Цялата хандбална общественост на Горна Оряховица изказва своята благодарност на всички, включили се в кампанията в подкрепа на Ивелин. Благодарим на Управителния съвет на „Локомотив” (Варна) и на всички техни състезатели, проявили съпричастност. Сумата, която събрахме днес - 964,48 лева, ще бъде преведена по сметката на Ивелин Дачев. Благодарим Ви!