Facebook   Youtube   RSS feed

„Етър” и „Черно море” направиха равен

10-08-2018 0 663

Снимка:

„Етър” и „Черно море” не излъчиха победител в първия двубой от четвъртия кръг на Първа лига. Срещата тази вечер завърши 1:1, като съставите на Красимир Балъков и Илиан Илиев си размениха по едно полувреме. Резултатът откри Даниел Младенов, който засече леко куриозен пас на Флорент Боджадж в деветата минута. Така крилото ознаменува с гол своя мач № 200 в родния елит. В 51-ата минута Патрик Андраде изравни с хубав изстрел по тревата. Малко след това бе отменено попадение на Черно море за 2:1 заради несъществуваща засада.

Първото полувреме започна с натиск на домакините, които захождаха пред наказателното поле на "моряците", търсейки позиции за стрелба. В деветата минута резултатът бе открит. Акция на Жилсон Варела отдясно завърши с подаване на Флорент Боджадж, което малко случайно попадна на крака на Даниел Младенов - 1:0 за „виолетовите”.

Уви, това бе единственото по-интересно положение за първата част. Гостите от Варна „отговориха” с няколко далечни шутове, които обаче не затрудниха по никакъв начин стража Христо Иванов. Жилсон Варела пък поиска дузпа за спъване, но реферът Неделчо Гаджалов прецени, че нарушението е извън наказателното поле.

В 51-ата минута футболистите на Илиан Илиев успяха да изравнят след добра атака. Меди Фенуш направи слалом отляво и пусна пас към дъгата на наказателното поле. Капитанът Георги Илиев замахна леко и пропусна топката, която попадна у Патрик Андраде. Халфът от Кабо Верде намери моментално мрежата за 1:1.

Малко след изравнителния гол, варненци "доплуваха" до второ попадение. Георги Илиев бе намерен на добра позиция отдясно, опитният играч продължи към резервата Радослав Василев и топката се спря в мрежата. Съдиите обаче прецениха, че има засада и отмениха гола. Повторенията показаха, че засада при паса към Василев няма.

Към края двата отбора намалиха темпото, а Илиан Илиев бе изгонен от скамейката. Някогашният ас на Левски поиска нарушение в центъра на игрището, където бе задържан Георги Божилов, но съдийски сигнал не последва.

Етър - Черно море 1:1

1:0 Младенов (9)

1:1 Андраде (51)

Стартови състави:

Етър: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Артюнин, Сърмов, Атанасов, Руменов, Колев, Боджадж, Ив. Стоянов, Младенов, Варела.

Черно море: Макенджиев, Костадинов, Енчев, Хасани, Кононго, Ндонгала, Ериксон Андраде, Витанов, Фенуш, Г. Илиев, Винисиус.

Източник: sportal.bg