Facebook   Youtube   RSS feed

Диян Добрев спечели бронз от „Лютфи Ахмедов”

12-10-2017 0 106

Снимка:

Трима състезатели на горнооряховския „Локомотив” участваха в юбилейния Международен турнир по свободна борба за момчета в памет на големия борец Лютфи Ахмедов в Разград. 20-то издание на състезанието събра близо 150 млади борци от цялата страна. Имаше отбори от Македония и Гърция, а внукът на Лютфи Ахмедов доведе състезатели от Бурса, Турция.

Схватките бяха наблюдавани от много олимпийски, световни и европейски шампиони, както и от сина на патрона на турнира – Шукри Ахмедов.

Най-добре от „Локомотив” се представи Диян Добрев, който спечели бронз в кат. 85 кг. Диян започна с победа с 8:0 точки над Октай Хасанов от Търговище. След това обаче загуби от бъдещия шампион Кристиян Димитров от Добрич и трябваше да се бори за 3-5 място. В схватката за бронза Диян тушира представителя на домакините Отур Салиф.

Близо до медал в кат. 53 кг. беше Петър Петков. Той започна с драматична загуба 7:8 от Леф Гьотке от Германия. В репешажите Петър се наложи над Камен Стоянов от Русе, но за бронза загуби от Бирджан Гюлсевим от Разград и остана пети.

Мартин Маринов е седми в кат. 59, като самочувствие не му стигна, за да влезе в борбата за медалите. Горнооряховският борец водеше с 3:0 30 секунди преди края на схватката, която щеше да го прати да се бори за 3-5 място. Мартин обаче допусна да бъде туширан и остана седми в категорията си.

Получи се много силен турнир и за нас беше добра проверка на моментното ни състояние. И тримата могат много повече и има какво да работят на тренировки. Особено за Мартин и Петър – трябва им повече кураж. Много съм доволен от Диян, той направи изключителни срещи. Надявам се да продължи така в републиканските първенства, коментира треньорът на борците Николай Ганев.