Facebook   Youtube   RSS feed

Деца от Горна Оряховица и Лясковец се бориха в чест на Никола Петров

07-11-2018 0 1332

Снимка:

Клубът по борба „Локомотив” започна поредицата от прояви, с които ще се отбележат 145 години от рождението на Никола Петров, с общински турнир за деца. Включиха се 31 момчета от седем училища от Горна Оряховица и Лясковец. Те разпределиха медалите в 7 категории, а за отборните победители имаше и купи.

В кат. 30 кг първото място спечели Денис Ахмедов от ОУ „Иван Вазов”. Втори е Мартин Цонев от СУ „Вичо Грънчаров” а третите места са за Момчил Недялков – явил се като индивидуален участник и Мирослав Павлов от СУ „Георги Измирлиев”.

Никола Сърнев от СУ „Георги Измирлиев” стана шампион в кат. 35 кг, побеждавайки на финала Денис Юсменов от СУ „Вичо Грънчаров”. Трети е Кристиян Бараков от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Горна Оряховица.

Първото място в кат. 40 кг бе за Мартин Милев от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Горна Оряховица. В най-оспорваната среща на турнира той победи за златния медал Никола Стоянов от СУ „Максим Райкович” – Лясковец. Трети в категорията станаха Николай Ангелов и Роберто Кирчев – и двамата от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Горна Оряховица.

В кат. 45 кг. златото е за Тихомир Славчев от СУ „Вичо Грънчаров”. Втори е Георги Николов от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Горна Оряховица. Аврам Корчев от същото училище и Ангел Тротлев от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Долна Оряховица са трети.

Дамян Радев от СУ „Георги Измирлиев” е първи в кат. 50 кг. Второто място е за Найден Балабанов от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Горна Оряховица. Иван Петков от Трето основно и Марин Маринов от СУ „Вичо Грънчаров” са трети.

Победител в кат. 60 кг. стана Орхан Недков от СУ „Вичо Грънчаров”. Втори е Михаил Дончев от ОУ „Иван Вазов”, а трети – Силвио Коцев от СУ „Вичо Грънчаров”.

В кат. 60+ първи е Мартин Петков от ОУ „Иван Вазов”, а втори Никола Генов от СУ „Оеорги Измирлиев”.

В отборното класиране най-много точки – 68, събраха борците на ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Горна Оряховица. Втори са момчетата на СУ „Вичо Грънчаров” с 54 точки. Третото място е за СУ „Георги Измирлиев” с 37 т.

За всички победители имаше медали, осигурени от клуба, който изпрати и специални грамоти за училищата, включили се в турнира.

Целта ни е да отдадем почит на Никола Петров и да популяризираме борбата. Очакваме турнирът да стане традиционен и да привлича все повече деца, които да привлечем към спорта, каза старши треньорът Николай Ганев.